Druk cyfrowy

DC58_xgyvxwTechnologia: Druk fotograficzny na tkaninie jest tym rodzajem nadruku, który od niedawna pojawił się w światowej technologii. Druk ten charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością, wykorzystując możliwości techniczne druku offsetowego. Technologia ta pozwala na tkaninie˝lub dzianinie(t-shirt, sweatshirt) w kolorach pastelowych nanieść nadruk z parametrami zbliżonymi do dokładności fotografii cyfrowej. Druk fotograficzny jest jedyną dostępną technologia, która pozwala na wierne optycznie odwzorowanie interesującego nas obiektu na tkaninie.
Druk fotograficzny nie ma nic wspólnego z drukiem technologii sitodruku i technologii typu InkJet, przeciwnie – wyprzedza tą technologię˝w swojej doskonałości odwzorowania projektu.
Druk ten jest polskim patentem, którego właścicielem jest firma STAMPA. Najważniejszą cechą tego druku jest fakt, iż cena za wykonanie nadruku w tej technologii nie odbiega od kosztów zdobnictwa tradycyjnego. Dodatkowymi zaletami tej technologii są miękki chwyt i brak efektu sztywnej, wyczuwalnej warstwy zadruku – faktura dzianiny pozostaje bez zmian.

Zastosowanie: Stosowany głównie do druku t-shirt’ów z białej lub bardzo jasnej dzianiny. Pozwala na dobre odwzorowanie projektu o dużych rozmiarach, nie zmieniając komfortu użytkowania wyrobu (brak gumowatej, sztywnej powierzchni).

Minimum produkcyjne: Minimum produkcyjne jest uzależnione od specyfiki i wymiaru wzoru – ustalane jest indywidualnie.