Sitodruk

SI12_tvfkvdTechnologia: Technologicznie sitodruk jest podobny do druku na maszynach płaskich. Szablony wykonywane są w podobny sposób, lecz cały proces jest mniej zmechanizowany, a wielkości nadruku są mniejsze. Tkanina przyklejana jest do blatu karuzeli lub też do stołów drukarskich. Zazwyczaj wykorzystuje się druk „mokro na sucho”, tj. następny „kolor” kładzie się dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzednio nałożonej farby. Metoda ta ma ogromne zalety – pozwala na uzyskiwanie bardzo ostrych, wyraźnych elementów wzoru i konturu, nie rozpływanie się tzw. „nakładek” oraz równomierności płaszczyzn w stopniu nieosiągalnym w innych metodach druku seryjnego.

Zastosowanie: Sitodruk wykorzystując różne naciągi i rodzaje siatek oraz farb ma swoje zastosowanie do druku na dowolnych podłożach (dzianiny, tkaniny, elementy plastikowe, folie, elementy metalowe, drewniane). Istnieje możliwość druku na wykrojach, jak i na gotowym wyrobie. W zależności od zastosowanych farb drukarskich oraz metod drukowania możemy uzyskać różnorakie efekty zdobnicze i użytkowe, tj.: druk wypukły, fosforyzujcy, druk wywabowy, puchnący itp.

Minimum produkcyjne: Minimalna ilość zamawianych nadruków kształtuje się na poziomie kilkudziesięciu sztuk i jest uzależniona od rodzaju wzoru i specyfiki nadruku. Bez względu na ilość nadruków klient musi jednak pokryć koszty przygotowania sit, chyba, że posiada sita potrzebne do wykonania przedmiotowych nadruków.